2013. június 19. szerda
OrientPress Klubtagság
Forródrót
klubtagjainknak
| Regisztráció a klubtagságra | Belépés
Keresés a hírekben:
200:200
A kormány célja, hogy javítsa a vidékfejlesztési források kifizetését
[Kormányzat] 2012.08.10 15:21

A kormány már megtette a szükséges intézkedéseket a vidékfejlesztési források kifizetésének javítása érdekében – mondta Font Sándor (Fidesz), az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A Fidesz szakpolitikusa arra az állami számvevőszéki (ÁSZ) vizsgálatra reagált így, amelynek főbb megállapításait csütörtökön sajtótájékoztatón ismertette Warvasovszky Tihamér, az ÁSZ alelnöke.

Font Sándor aláhúzta: a kormány már az Állami Számvevőszék független vizsgálatát megelőzően érzékelte az e területen meglévő gondokat, és megtette a szükséges intézkedéseket a helyzet javítására. Ezen intézkedéseknek köszönhetően az idei első fél évben a kifizetések aránya 20-ról 28 százalékra, a források lekötése 60-ról 70 százalékra emelkedett. A pályázatok elbírálási idejét is jelentősen csökkentették – aminek részét képezte az egyfordulós pályáztatás is – a korábbi, általánosságban több mint egyéves időről 5-6 hónapra.

A Fidesz szakpolitikusa utalt ugyanakkor arra, hogy igen összetett problémáról van szó. Kiemelte azt a terhes örökséget, amelyet a mostani kormány az előző szocialista kabinettől örökölt ezen a területen. Szabálytalanságok sorozatát tárták fel ugyanis egyes pályázatoknál a vidékfejlesztés területén, elsősorban a Leader szervezeteknél – mondta az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke. Ezért az elmúlt időszak a dolgok rendbetételével telt el. Utalt arra is, hogy a források lekötésének és kifizetésének arányán azért is javítani kell, mert 2013. végén befejeződik az unió most zajló pénzügyi ciklusa, és csak eddig az időpontig lehet lehívni az említett uniós forrásokat.

Font Sándor idézte Orbán Viktor miniszterelnök azon kijelentését a vidékfejlesztési források felhasználásának gyorsításával kapcsolatban, amely szerint „Magyarország az európai uniós pénzalapban pénzt nem hagyhat benn 2013-ig”. Ez a kijelentés a Fidesz szakpolitikusa szerint jelentős feladatokat ró a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) az ügyben illetékes szervezeteire, valamint a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségre, illetve a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalra. E szervezeteknek mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy például a magyar önkormányzatok, kis- és közepes vállalkozások az említett forrásokhoz vidéken hozzájuthassanak.

Az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke jelezte: Magyarország az uniós források lehívása terén más országokhoz képest nem áll rosszul. Mások ugyanis főként a közvetlen kifizetések forrásaira koncentráltak, és alig használtak fel vidékfejlesztésre szánt, célzott pénzeket. Magyarország már most sokkal több vidékfejlesztési forrást használ fel az agrártámogatások területén – ennek aránya mintegy 30 százalék –, mint más országok. E források 2014 után is várhatóan ezen a szinten maradnak, esetleg még emelkedhetnek is – tette hozzá. A szakpolitikus bízik abban, hogy a vidékfejlesztési forrásokat – a mostani tapasztalatokat is alapul véve – 2014 után Magyarország a mostaninál is hatékonyabban tudja majd felhasználni, főként a vidéki gazdaság fejlesztésére, ösztönzésére.

MTI

   Hír megosztása iWiWen Hír nyomtatása
  Küldje el ismerősének ezt @ hírt...


Vissza
Kormányzat

Előrébb hozná a rezsicsökkentést...
Giró-Szász András: a kormány...
Együttműködési megállapodást kötött...
Magyarország a középmezőnyben áll a...
Hende: a katonák jelentették a fő...
Nemzetgazdaság

Egy hektáros üvegházat adott át a...
Készül a főváros...
Átvette a tatai távhőszolgáltató...
Lakásfelújítás: hogyan válasszunk...
Stratégiai megállapodást írt alá a...
EU

Öko-innovációs programcsomag indul...
Martin Kuba lehet az új cseh...
Általános sztrájkot tartanak a...
Csökkent a foglalkoztatottság az...
Alkotmánymódosítás: így reagált az...
Első kézből

Elkészült az ófehértói mérnökségi...
A KIM idén az Erzsébet-táborokban...
Péntekig marad a másodfokú...
Megtartotta első ülését a Polgári...
Július 1-je ügyfélfogadási szünnap...
Iránytű

Továbbképzéseket indít a Magyar...
Jegyzővé választották Vejkey Imrét
Átcsoportosít az e-útdíj induló...
Új trolibuszok beszerzésére...
Jövőre kezdődhet az M44 Tiszakürt...
Életmód

Az élelmiszerárusítási szabályok...
Az étrend befolyásolja az...
Készítsen magának otthon saját...
A vörös hús növeli a cukorbetegség...
Hódít a gyulladáscsökkentő diéta
Látókör

43 településen már befejeződött az...
Feloldották a hajózási tilalmat a...
Ötszáz vasutas önkéntes takarít az...
Fokozott hőségre és UV-B sugárzásra...
Már az idén szentté avathatják II....
Fókuszban

Görög Ibolya: „papucsban nem...
Félmillió háztartást érint a...
'A kávéházak révén jobb lesz az...
A Bolyai-díj alapítvány fő célja a...
Semmi jelkép: interjú Szőcs Petra...
Ajánló

Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti...
I Am Breathing - globális...
Harmadszor is megnyílik a...
A megmozdult szótár – 100...
Történelmi várjátékokat rendeznek...
Lapszemle

Felejtéshez való jog, kullancsveszély és megújuló kötöttpályás járművek- Lapszemle


Növelte az árvíz a kullancsveszélyt, a hátramaradt belvizek ugyanis optimális élőhelyet biztosítanak a vérszívók számára – hívja fel a figyelmet a Metropol. Hiába töröl az ember bármilyen adatot internetes profiljáról, annak nyoma marad. Egy uniós tervezet szerint viszont a felhasználók kérhetnék, hogy nyomtalanul töröljenek róluk mindent – írja a Népszava. Tíz év alatt legalább 2000 milliárd forint kellene a közösségi közlekedésben részt vevő kötöttpályás jármű park felújítására – idézi a nemzeti fejlesztési miniszter közlését a Világgazdaság.
Ajánló
  • Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok
    Mátraalmástól Ipolytarnócon át Pásztó-Mátrakeresztesig már kilenc helyszín, köztük több tisztás és kastélykert ad helyet idén a Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok hangversenyeinek.
  • I Am Breathing - globális filmpremier a Toldiban
    Június 21-én a világ számos nagyvárosában, így Budapesten a Toldi Moziban is egyszerre mutatják be Emma Davie és Morag McKinnon skót alkotók 'I Am Breathing' című dokumentumfilmjét, amely egy végzetes idegrendszeri betegségben szenvedő apa utolsó hónapjait dokumentálja sajátos világlátással, a helyzet komolyságához illő emberséggel és intim humorral.
  • Harmadszor is megnyílik a Dunatanösvény
    A Valyo (Város és a folyó) Csoport immár harmadszor vág bele a Dunatanösvény nevű ingyenes, nyári programsorozatába Budapesten. A civil szervezet és önkéntes segítőik által készített színes utcabútorokon idén a Nehru-parton és a Lánchíd tövében lehet üldögélni, a Petőfi-híd pesti hídfőjénél interaktív fényinstalláció várja a látogatókat, valamint mobilapplikációs játékkal lehet felfedezni a belvárosi Duna-part szépségeit egészen őszig.
  • A megmozdult szótár – 100 éves lenne Weöres Sándor
    Weöres Sándor költészetét és életét játékos módon bemutató A megmozdult szótár – Weöres Sándor 100 éves című kiállítás 2013. június 19-től látogatható a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A tárlat különleges eleme a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) TechLab közreműködésével készített 11 interaktív installáció, melyek különböző szempontokból ragadják meg Weöres csodálatos költői világát, mely generációk számára jelent alapvető élményt kisgyermekkortól egy egész életen át.
  • Történelmi várjátékokat rendeznek Füleken
    Történelmi várjátékokat rendeznek a szlovákiai Füleken június 22-én és 23-án, a programban megjelenítik a vár 1593. évi ostromát is.
 
Partnereink

Technikai észrevétel

Legyen a kezdőlapom
Impresszum

Adatvédelem

Jogi nyilatkozat
© 2006 - 2013 OrientPress Hírügynökség Kft. | Készítette: Kelesys Kft.