2013. május 25. szombat
OrientPress Klubtagság
Forródrót
klubtagjainknak
| Regisztráció a klubtagságra | Belépés
Keresés a hírekben:
Utazzon nosztalgiavillamossal augusztus 20-án!
[Ajánló] 2012.08.16 16:46

Az augusztus 20-i ünnepen egy napig újra UV-villamos jár a 47-es vonalon a Deák Ferenc tér és Budafok, Városház tér között. A típus rajongói 5 év után újra utazhatnak kedvencükön, az UV villamosok ugyanis 1956-tól 2007-ig közlekedtek Budapesten, utolsó napjukat épp a Szabadság híd felújításának kezdete előtti napon, 2007. augusztus 20-án töltötték forgalomban.

Sokan úgy hiszik, az UV Új Villamost jelent, az elnevezés azonban U típusú V, azaz távvezérelt villamost takar – vagyis az egyik motorkocsiból lehet vezérelni a másik motorkocsit is. Az 1956 márciusában forgalomba állított villamosok hamar elnyerték az utazóközönség tetszését, mivel az akkor közlekedő, döntően a XX. század elejéről származó járműveknél kényelmesebbek, korszerűbb megjelenésűek voltak. Közlekedtek két motorkocsi összecsatolásával és pótkocsival kiegészítve is. A legtöbbet futott kocsi a 3209-es volt: 1956 és 2004 között több mint 3 millió kilométert tett meg, és mintegy 20 millió utast szállított.

Bár ezek a szerelvények rendkívül megbízhatóak voltak, eljárt felettük az idő: a XXI. század igényeihez képest zajosak, nem fűthetőek, utazási komfortjuk alacsony. A járművek selejtezése a 90-es években a csökkenő utazási igények miatt pótlás nélkül folyt, 2001-től pedig a Hannoverből használtan vásárolt, de jó állapotú TW 6000-es villamosok adtak lehetőséget további UV-k selejtezésére. 2007 végén aztán az utolsó forgalomban közlekedő UV is búcsúzott: a Combinók vették át a nagykörúti Ganz-csuklós villamosok helyét, azok pedig az UV-k helyére kerültek a budai vonalakon.

Az UV villamosok nosztalgiajáratként továbbra is fel-feltűnnek Budapest utcáin. Augusztus 20-án az UV túra keretében a 47-es villamosok vonalán, Deák Ferenc tér és Budafok, Városház tér között közlekedik egy szerelvény.

Indulási időpontok:

Deák Ferenc tér: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 és 16:00

Budafok, Városház tér: 10:35, 12:35, 13:35, 15:05 és 16:35

A járatok a kalauztól vagy a járműkísérőktől vásárolt 400 forintos menetjeggyel vehetők igénybe, amely egyszeri utazásra érvényes. Hat éves kor alatt az utazás ingyenes.

A programváltoztatás jogát a BKV fenntartja, kérjük, figyeljék a www.bkv.hu honlapot!

OrientPress Hírügynökség

   Hír megosztása iWiWen Hír nyomtatása
  Küldje el ismerősének ezt @ hírt...


Vissza
Kormányzat

Kilométerenként 17 és 85 forint...
A kormány támogatja a Debreceni...
Rétvári: Európa ma az üres bölcsők...
Kiterjesztenék a cserelakás...
Hölvényi: az alaptörvény becsüli a...
Nemzetgazdaság

5297 trafik nyit ki júliusban
Haladékot kapnak a fővárosi...
E-útdíjjal a forgalmiadó-csalók...
A Klebelsberg Intézményfenntartó...
Nőtt a kisgyermekes anyák...
EU

Az uniós makrogazdasági...
Draghi: sikerült megmenteni az...
Balog Zoltán: a Magyarországról...
Hadat üzent az EU az...
Bosznia-Hercegovina és Macedónia:...
Első kézből

Rögtön jövök ötletpályázat:...
Júniustól újabb Citaro buszok...
Az állami nyugdíjszolgáltatások...
Konferenciasorozat indult a...
Katasztrófavédelmi megállapodást...
Iránytű

A nemzeti vagyonról szóló törvény...
Társadalmi egyeztetés az útdíj...
Új felhívás adatforrások elemzését...
Egyszerűsödnek a gazdával külföldre...
Több forrás a kérődző...
Életmód

Stresszes európai munkahelyek?
A sztatin növelheti a diabétesz...
Tüdőszűrés: a CT hatékonyabban...
A B-vitamin szerepe az Alzheimer...
Kockázatos élelmiszerek: sötétben...
Látókör

A Fed elnök szavaira hevesen...
Szeptemberben megnyílhat Budapesten...
GYEMSZI: az új szakfelügyeleti...
Tovább folytatódik az M5-ös...
Magyar filmsiker Antalyaban
Fókuszban

Arcok a tejesdobozon: 1100 gyereket...
Tegyünk többet a...
Nem csak olcsó - személyes élmény...
A tisztánlátás joga: a TASZ...
Ha nő a kerékpárosok száma,...
Ajánló

Ingyenes gyermeknapi programok a...
A Magyar Nemzeti Parkok Hete várja...
Ingyenes Cimbaliband koncert lesz a...
A médiahatóság is készül a...
Újra Gödöllőn a királyi család -...
Lapszemle

Drága 'fapados' útdíj, kiárusított balatoni kempingek és fasori jubileum a Lapszemlében


A pótkocsival közlekedő teherautók az alapdíjakat környezetvédelmi alapon is növelve akár 130 forintot is fizethetnek kilométerenként a sztrádákon - olvasható a Népszavában. Értékes vízparti ingatlanokat kínálnak eladásra, a felszámoló 17 balatoni kempinget kíván értékesíteni a következő hónapokban - írja pénteki számában a Napi Gazdaság. Nyolcnapos programsorozattal ünneplik vasárnaptól a Városligeti fasori református templom százéves jubileumát - számol be a Magyar Hírlap.
Ajánló
  • Ingyenes gyermeknapi programok a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szervezésében
    A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat 2013. május 25-26-án szervezi meg a Városligeti Gyermeknapot, ahol az Országgyűlés színes programokkal, játékokkal vár minden gyermeket és felnőttet. A Gyermekmentő Szolgálat közhasznú karitatív szervezetként fontosnak tartja, hogy a hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő gyerekek és családjaik belépődíj fizetése nélkül, színvonalas, kulturált programokon tudjanak részt venni.
  • A Magyar Nemzeti Parkok Hete várja a természetbarátokat
    Ismét megrendezik Magyar Nemzeti Parkok Hete rendezvénysorozatot, amelyhez tíz magyar nemzeti park csatlakozott, s célja, hogy felhívja a figyelmet a természeti értékek fontosságára, szépségére. A június 7-16. között zajló eseménysorozat keretén belül Nemzeti Parki Termék védjegy elismeréssel díjazott, különleges ízvilágú és minőségű termékek is bemutatkoznak.
  • Ingyenes Cimbaliband koncert lesz a Dürer Kertben
    A Petőfi Rádió által az idei év felfedezett zenekarának választott Cimbaliband ad koncertet május 24-én, pénteken a Dürer Kert nagytermében. A Műhely-Estek keretében megrendezett eseményen a csapat mellett fellép a Kalapos Folk Band és a Narco Polo is. A koncertekre a belépés ingyenes.
  • A médiahatóság is készül a gyereknapra
    Totóval, kvízekkel, biztonságos internetezésről szóló tanácsokkal várja a gyerekeket az NMHH a Városligeti Gyermeknapon. A május 25-26. között tartott fővárosi rendezvényen a médiahatóság az Internet Hotline sátorba invitál minden érdeklődőt.
  • Újra Gödöllőn a királyi család - Koronázási Hétvége június 7-8-9
    Június 7-én Ferenc József márvány mellszobrának avatásával kezdődik az idei koronázási hétvége Gödöllőn. A szobrot a város hosszú távú letétként kapta meg az osztrák Machura családtól, amit eredetileg 1917-ben az osztrák fővárosban állítottak fel, majd sokáig a bécsi Rudolf villa kertjében állt. A fehérmárvány mellszobor június 7-től a kastély Ferenc József előkertjében lesz látható.
 
Partnereink

Technikai észrevétel

Legyen a kezdőlapom
Impresszum

Adatvédelem

Jogi nyilatkozat
© 2006 - 2013 OrientPress Hírügynökség Kft. | Készítette: Kelesys Kft.