2012. május 17. csütörtök
|
Paszkál névnapja
300:300
Hétmilliárdos támogatás az erdészeknek
[Kormányzat] 2010.09.07 17:23

7,4 milliárd forint támogatást nyújt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) öt jogcímen: mezőgazdasági területek erdősítésére, agrárerdészeti rendszerek létrehozására, erdő-környezetvédelmi intézkedésekre, erdészeti potenciál helyreállítására, valamint erdőszerkezet-átalakításra - közölte a szaktárca.

Összesen mintegy 6400 darab kérelemre csaknem 7,4 milliárd forintot fizet az MVH, melynek forrása nemzeti és uniós keretből is biztosított - áll a minisztérium közleményében. Tájékoztatásuk szerint a hivatal még az idén megkezdi a támogatások folyósítását. A jogcímekre a kifizetési kérelmeket az idei területalapú támogatási kérelem részeként kellett benyújtani.

Az MVH emellett két további jogcím, a lágy-és fás szárú energiaültetvények telepítése valamint a gyümölcsültetvények korszerűsítése kapcsán is meghatározta a kifizethető támogatási összegeket. Ezek alapján energiaültetvények telepítésére 54 millió forintot, míg gyümölcsültetvények korszerűsítésére több mint 417 millió forintot fizet. A kifizetés forrásai ezeknél a jogcímeknél is biztosítottak.

OrientPress Hírügynökség

   Hír megosztása iWiWen Hír nyomtatása
  Küldje el ismerősének ezt @ hírt...


Vissza
Készítette: © Kelesys Kft. | www.kelesys.hu