2013. június 19. szerda
OrientPress Klubtagság
Forródrót
klubtagjainknak
| Regisztráció a klubtagságra | Belépés
Keresés a hírekben:
Módosult a törzskönyvezett gyógyszerekről szóló rendelet
[Iránytű] 2012.04.25 09:00

Módosult a törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló korábbi rendelet.

A szabályozás a cukorbetegek és a prosztatarákban szenvedő betegek kiemelt és emelt, indikációhoz kötött, támogatott gyógyszereit érinti. A módosítás célja a korábbi szabályozás pontosítása, valamint a szakmai szabályok gyakorlati alkalmazásának elősegítése. A rendelet a Magyar Közlöny 48. számában jelent meg, 2012.április 21-én.

A pontok módosítására a szakmával történt részletes egyeztetés és egyetértés alapján került sor. A pontosítások biztosítják, hogy az inzulinkezelésre szoruló betegek a terápiás fokozatosság elve alapján jussanak hozzá az úgynevezett analóg inzulin kezeléshez. Egy évet követően az analóg inzulinos kezelés kiemelt támogatással történő rendelése 2012. július 1-től akkor lehetséges, ha a szakmai szabályok és a nemzetközi irányelvek alapján megkívánt szénhidrátanyagcsere-célértékeket az orvos terápiás javaslatának betartása mellett a betegek elérik. Ez alól kivételt jelenthetnek a 18 év alatti gyermekek, illetve azok a súlyosabb állapotú betegek, akiknél gyakori a vércukorszint csökkenése miatti rosszullét.

A módosítás biztosítja annak feltételét is, hogy a betegek szorosabb szakmai kontroll alatt legyenek, hiszen az eddigi egyéves időtartamról fél évre változik a szakorvosi javaslat érvényessége-tudatta a Nefmi, Sportért Felelős Államtitkárság.

OrientPress Hírügynökség

   Hír megosztása iWiWen Hír nyomtatása
  Küldje el ismerősének ezt @ hírt...


Vissza
Kormányzat

Rácz András: az árvízkérdést uniós...
KIM: nem változik a sajtófotó...
Módosulhat a pedagógusok...
Előrébb hozná a rezsicsökkentést...
Giró-Szász András: a kormány...
Nemzetgazdaság

Cinkotai: 2,2 százalék lehet az...
Kevesebb ATM – növekvő...
Milliárdokat hoz a bányajáradék
Egy hektáros üvegházat adott át a...
Készül a főváros...
EU

Öko-innovációs programcsomag indul...
Martin Kuba lehet az új cseh...
Általános sztrájkot tartanak a...
Csökkent a foglalkoztatottság az...
Alkotmánymódosítás: így reagált az...
Első kézből

Schváb Zoltán: cél a balesetek...
IVSZ: gyakorlatiasabb...
Részlegesen megnyílt a...
Elvitte a válság a vállalkozó...
Elkészült az ófehértói mérnökségi...
Iránytű

A mezőgazdasági kockázatkezelési...
Júliustól új hivatalos szerv...
Családbarát pályázatokat hirdetett...
Továbbképzéseket indít a Magyar...
Jegyzővé választották Vejkey Imrét
Életmód

Természetes hormon győzheti le a...
Kéztranszplantációs program indul...
ÁNTSZ: a forró nyári napok...
Az élelmiszerárusítási szabályok...
Az étrend befolyásolja az...
Látókör

Enyhén növekvő befektetői bizalom...
Kiürítik az Országház északi...
Budapest a 36. legvonzóbb...
Bakondi: már a helyreállítási...
Sarkadi-Szabó: rázós időszak FED...
Fókuszban

Csath Magdolna: a hiánycél nem szül...
Görög Ibolya: „papucsban nem...
Félmillió háztartást érint a...
'A kávéházak révén jobb lesz az...
A Bolyai-díj alapítvány fő célja a...
Ajánló

Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti...
I Am Breathing - globális...
Harmadszor is megnyílik a...
A megmozdult szótár – 100...
Történelmi várjátékokat rendeznek...
Lapszemle

Felejtéshez való jog, kullancsveszély és megújuló kötöttpályás járművek- Lapszemle


Növelte az árvíz a kullancsveszélyt, a hátramaradt belvizek ugyanis optimális élőhelyet biztosítanak a vérszívók számára – hívja fel a figyelmet a Metropol. Hiába töröl az ember bármilyen adatot internetes profiljáról, annak nyoma marad. Egy uniós tervezet szerint viszont a felhasználók kérhetnék, hogy nyomtalanul töröljenek róluk mindent – írja a Népszava. Tíz év alatt legalább 2000 milliárd forint kellene a közösségi közlekedésben részt vevő kötöttpályás jármű park felújítására – idézi a nemzeti fejlesztési miniszter közlését a Világgazdaság.
Ajánló
  • Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok
    Mátraalmástól Ipolytarnócon át Pásztó-Mátrakeresztesig már kilenc helyszín, köztük több tisztás és kastélykert ad helyet idén a Muzsikál az erdő - Mátrai Művészeti Napok hangversenyeinek.
  • I Am Breathing - globális filmpremier a Toldiban
    Június 21-én a világ számos nagyvárosában, így Budapesten a Toldi Moziban is egyszerre mutatják be Emma Davie és Morag McKinnon skót alkotók 'I Am Breathing' című dokumentumfilmjét, amely egy végzetes idegrendszeri betegségben szenvedő apa utolsó hónapjait dokumentálja sajátos világlátással, a helyzet komolyságához illő emberséggel és intim humorral.
  • Harmadszor is megnyílik a Dunatanösvény
    A Valyo (Város és a folyó) Csoport immár harmadszor vág bele a Dunatanösvény nevű ingyenes, nyári programsorozatába Budapesten. A civil szervezet és önkéntes segítőik által készített színes utcabútorokon idén a Nehru-parton és a Lánchíd tövében lehet üldögélni, a Petőfi-híd pesti hídfőjénél interaktív fényinstalláció várja a látogatókat, valamint mobilapplikációs játékkal lehet felfedezni a belvárosi Duna-part szépségeit egészen őszig.
  • A megmozdult szótár – 100 éves lenne Weöres Sándor
    Weöres Sándor költészetét és életét játékos módon bemutató A megmozdult szótár – Weöres Sándor 100 éves című kiállítás 2013. június 19-től látogatható a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A tárlat különleges eleme a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) TechLab közreműködésével készített 11 interaktív installáció, melyek különböző szempontokból ragadják meg Weöres csodálatos költői világát, mely generációk számára jelent alapvető élményt kisgyermekkortól egy egész életen át.
  • Történelmi várjátékokat rendeznek Füleken
    Történelmi várjátékokat rendeznek a szlovákiai Füleken június 22-én és 23-án, a programban megjelenítik a vár 1593. évi ostromát is.
 
Partnereink

Technikai észrevétel

Legyen a kezdőlapom
Impresszum

Adatvédelem

Jogi nyilatkozat
© 2006 - 2013 OrientPress Hírügynökség Kft. | Készítette: Kelesys Kft.